fbpx

GŁÓWNA KSIĘGOWA/ GŁÓWNY KSIĘGOWY

Master HR
  • Opublikowane: 9 września 2024
  • Apply Before: 19 października 2024
  • Applications 0
  • Obejrzeń 201
Opis oferty

MasterHR to zespół doświadczonych doradców specjalizujących się w rozwoju personalnym i rekrutacji. Naszym celem jest wspieranie firm w budowaniu i rozwijaniu ich zespołów poprzez dobór najlepszych pracowników o wysokich kompetencjach i predyspozycjach zawodowych. Posiadamy certyfikat nr 16707 w Rejestrze Podmiotów Prowadzących Agencje Zatrudnienia, uprawniający nas do świadczenia usług w zakresie Pośrednictwa Pracy, Doradztwa Personalnego oraz Poradnictwa Zawodowego.

Dla naszego partnera – firmy z bogatą historią oraz doświadczeniem na polu międzynarodowym, poszukujemy najlepszego Kandydata/ Kandydatki na stanowisko:

Główna Księgowa/ Główny Księgowy

Numer ref. 2024/SZN/GK

Miejsce pracy: Szczecin

Zadania:

  • Zarządzanie Działem Księgowości
  • Zarządzanie gospodarką finansową spółki
  • Nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych, sprawozdawczością spółki i grupy kapitałowej
  • Zapewnienie terminowego i poprawnego dokonywania rozliczeń finansowych spółki
  • Organizacja obiegu dokumentów finansowych
  • Monitorowanie terminowości i poprawności ustalania zobowiązań publiczno-prawnych
  • Kontrola terminowego rozliczania osób odpowiedzialnych materialnie za spółkę
  • Ocena skutków rachunkowo-podatkowych zawieranych przez spółkę umów
  • Nadzór nad procesem windykacji należności, rozstrzygania sporów dotyczących roszczeń oraz spłaty zobowiązań
  • Tworzenie projektów wewnętrznych przepisów dotyczących prowadzenia rachunkowości, w tym „Zakładowego planu kont” i obiegu dokumentów księgowych
  • Przygotowywanie opinii na temat przepisów rachunkowych i podatkowych oraz ewentualnych wystąpień z zapytaniem do organów podatkowych
  • Nadzór nad współpracą z organami podatkowymi i kontrolnymi, takimi jak Urząd Skarbowy i Urząd Kontroli Skarbowej

Wymagania i pożądane umiejętności:

  • Wyższe wykształcenie w dziedzinie Ekonomii, Rachunkowości lub Finansów
  • 15 lat doświadczenia zawodowego, w tym minimum:
  • 5 lat pracy na stanowisku Głównego Księgowego w spółkach prawa handlowego
  • 5 lat doświadczenia na stanowisku zarządzającym zespołem, składającym się z co najmniej 20 osób
  • Bardzo dobra znajomość prawa podatkowego, ustawy o rachunkowości, przepisów prawa umożliwiających pracę w zawodzie
  • Doświadczenie w pracy z systemami ERP
  • Doświadczenie w pracy z zespołem i delegowaniu zadań
  • Inne umiejętności miękkie i interpersonalne pomocne w pracy w dużej organizacji
  • Odpowiedzialność, zaangażowanie oraz rzetelność w realizacji powierzonych zadań
  • Skrupulatność i skuteczność
  • Certyfikat biegłego rewidenta, doradcy podatkowego lub ACCA – mile widziane
  • Doświadczenie przy rozliczaniu lub finansowaniu projektów unijnych- będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • Praca w dynamicznej i wiodącej firmie na Pomorzu Zachodnim
  • Możliwość rozwoju zawodowego, także poza obszarami rachunkowości i podatków
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Bardzo dobre warunki pracy w firmie z ugruntowaną tradycją
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Możliwość uczestnictwa w szkoleniach
  • Pakiet benefitów pozapłacowych, obejmujący:
  • Bogaty program socjalny
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Imprezy integracyjne i eventy

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV.