Szkolenie skierowane jest do kadry zarządzającej/ pracowników uczelni.
Oferta skierowana jest dla każdej osoby dorosłej, bez względu na zajmowane stanowisko, płeć i kondycję fizyczną.
Szkolenie „Różnorodność w praktyce” jest rekomendowane dla wszystkich pracowników/ zespołów administracji publicznej, którzy na poziomie analitycznym i praktycznym poznają mechanizmy działań antydyskryminacyjnych, dobrych praktyk w kierunku postaw tolerancji i akceptacji różnorodności.
Treści szkoleniowe są opracowane w ramach standardów obowiązujących w Unii Europejskiej, ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa demokratycznego, tolerancyjnego, otwartego na inne kultury i zwyczaje.
Program szkolenia jest dedykowany dla kadry zarządzającej w placówkach edukacyjnych, wyższych uczelni, dla urzędników administracyjnych oraz funkcjonariuszy publicznych.
Antydyskryminacja to w przestrzeni publicznej uczenie tolerancji. To odkrywanie zachowań stereotypowych, a przede wszystkim kształtowanie postawy szacunku do różnorodności kulturowej, politycznej i światopoglądowej.
W trakcie szkolenia poruszane są zagadnienia m.in praw człowieka, równości płci, równouprawnienia osób LGBT, międzykulturowości, międzypokoleniowości, dostępności dla osób z niepełnosprawnością i wiele innych. Mówimy o stereotypach, uprzedzeniach – tych uświadomionych i nieuświadomionych – oraz o dyskryminacji i przywileju różnorodności.
Cele szkolenia: